Povrchová čerpadla na vodu jen kvalitní 

Povrchová čerpadla jsou klasická odstředivá čerpadla na čistou až mírně znečištěnou vodu, která jsou určena k "suché" instalaci mimo čerpanou kapalinu. Nejčastěji se využívají pro zásobování vodou, zvyšování tlaku, odčerpávání a přečerpávání nebo zavlažování a postřik zahrad. Zpravidla se jedná o samonasávací čerpadla, která dokáží čerpat vodu i v případě netěsnosti sacího potrubí (max. z hloubky 8 m).

Wilo-Sub TWI 5-SE Plug & Pump

Zvláštnosti/přednosti výrobku
Snadná instalace a uvedení do provozu díky dodávce se zástrčkou včetně kompletního příslušenství termická ochrana motoru Čerpadlo (pouzdro, stupně, oběžná kola) kompletně z nerezové oceli 1.4301 (AISI 304) Motor s vlastním chlazením umožňuje instalaci i mimo vodu
Technické údaje
Síťová přípojka 1~230 V, 50 Hz Teplota média +5 °C až +35 °C Max. provozní tlak 10 bar Způsob ochrany IP 68 Přípojka na sání a na výtlaku Rp 1

Domácí vodárna Grundfos MQ 3-45

Vodárna k dodávce pitné vody v domácnosti nebo ke zvyšování tlaku z vodovodního řádu. Vodárna je samonasávací se sací schopností až 8 m. Čerpadlo s nízkou hlučností, kterou zaručuje vodou chlazený motor.
Technické údaje
dopravní výška 45 m hmotnost 15,5 kg kód výrobce 96515415 napětí 230 V provozní tlak max. 7,5 bar průtok 4,1 m³/h příkon 1000 W připojení G 1'' výrobce GRUNDFOS

Domácí vodárna s nerez nádobou Wilo HWJI 301 EM 24 L

Domácí vodárna skládající se ze samonasávacího čerpadla Wilo Jet WJ a nerezové membránové tlakové nádoby o objemu 24 litrů. Díky jednoduché instalaci a uvedení do provozu je domácí vodárna Wilo HWJ ideálním doplňkem pro váš dům a zahradu. Vodárna pracuje plně automaticky a udržuje stálý tlak v nastavených hodnotách. Vlastnosti Napájení 230V Přívodní kabel vč. zástrčky o délce 1,5m Nerezová tlaková nádoba Objem tlakové nádoby 24 litrů Ochrana proti běhu nasucho Nastavitelný tlakový spínač Manometr

Povrchová čerpadla praha

Povrchová odstředivá čerpadla najdeme všude tam, kde se ve velkém množství čerpá voda. Tato čerpadla dosahují velkých průtoků, jsou spolehlivá, nenáročná na údržbu, mají dlouhou životnost a díky jednoduché konstrukci jsou cenově dostupná, takže není divu, že patří mezi nejčastěji používaná čerpadla. Odstředivá čerpadla používají rotor v podobě oběžného kola s lopatkami. To svou rotací vytváří odstředivou sílu, která působí na kapalinu a zajišťuje tak její průtok čerpadlem. Tato čerpadla jsou ideální pro rychlé přečerpávání velkého množství vody, takže je najdeme u nádrží, mělkých studní nebo bazénů. Jsou také vhodná pro průběžnou a trvalou dopravu a filtraci vody např. v bazénech, vodovodech, myčkách, hasicích systémech, průmyslových provozech apod. Některé typy odstředivých čerpadel mohou čerpat také mírně špinavou vodu s pevnými částicemi do cca 1 cm (u provedení Voretex i větší).

Běžná odstředivá čerpadla mají pouze slabý sací efekt, takže je nutné před spuštěním zavodnit čerpadlo i sací potrubí (zaplavit vodou). Proto se častěji používají speciální samonasávací čerpadla. Tato čerpadla mají sací schopnost, takže před jejich spuštěním stačí zavodnit pouze čerpadlo a není nutné zavodňovat celé potrubí. Čerpadlo dokáže vodu nasát a případná netěsnost sacího potrubí se projeví pouze únikem vzduchu z rozvodu, takže čerpadlo pracuje dále (na rozdíl od klasického odstředivého čerpadla, které by bylo nutné znovu zavodnit). Sací schopnost čerpadel je však omezena fyzikálními zákony, takže samonasávací čerpadlo dokáže čerpat vodu z výšky maximálně 8 metrů (včetně ztrát v potrubí). Vlivem postupného opotřebení čerpadla se také jeho sací schopnost snižuje, takže není vhodné instalovat čerpadlo na hranici jeho maximální sací výšky. Drobnou nevýhodou těchto čerpadel je jejich citlivost na chod nasucho. Spuštění samonasávacího čerpadla zcela naprázdno bez zavodnění hlavy čerpadla způsobí prakticky okamžitě jeho rozsáhlé poškození. Proto jsou některá samonasávací čerpadla vybavena ochranou proti běhu nascuho.

Ponorná čerpadla do vrtů

Vrty slouží jako zdroj pitné vody pro domácnosti, pro získávání užitkové vody, ale stejně tak poslouží i k pozvolnému odčerpávání nadbytečných zásob spodní vody. V případě potřeby jsou ponorná čerpadla schopna čerpat i další kapaliny bez mechanických nečistot. Protože vrty jsou často velmi úzké, jsou ponorná čerpadla svým tvarem přizpůsobena podmínkám a lze je často použít už od průměru vrtu 76 mm. Ponorná čerpadla do vrtů pracují plně ponořená, což je důležité i k jejich účinnému chlazení a proto mohou pracovat s velkými příkony. Dopravní výška čerpadel (podle typu a výkonu) až do výše přes 100 metrů (značíme jako H). Jmenovitý průtok (tedy objem vytlačené vody označovaný jako Q) je dán typem čerpadla, proto je vždy třeba vybírat podle konkrétních požadavků na čerpané množství a výšku. Ponorná čerpadla jsou opatřeny připojovacím kabelem, ten však často pro hloubku vrtu musí být připojen na prodlužovací kabel. Součástí ponorných čerpadel je i závěsné lanko. Pracovat mohou jak v horizontální, tak i ve vertikální poloze.

Ponorné čerpadlo Grundfos SQ 2-55 + 15 m kabel

Ponorné čerpadlo Grundfos SQ je vhodné do úzkých vrtů pro čerpání a zásobování vody v domácnostech a zavlažování. U ponorného čerpadla je možná svislá i vodorovná instalace. Mezi velké přednosti tohoto typu čerpadla patří malá hmotnost, široký výkonový rozsah, ochrana proti běhu na sucho a zabudovaný zpětný ventil. Další nespornou výhodou ponorných čerpadel Grundfos je dlouhá životnost a vysoká spolehlivost. Integrovaná ochrana proti běhu na sucho má havarijní funkci. V případě nízké vydatnosti vrtu/studny, doporučujeme čerpadlo vybavit externím hlídání hladiny. Součástí čerpadla je kabel o délce 15m. Vlastnosti čerpadla Měkký rozběh čerpadla Ochrany čerpadla: proti běhu nasucho, vztlaku, přepětí/podpětí, přetížení a přehřívání Zabudovaný zpětný ventil Průměr čerpadla 3"

Ponorné čerpadlo CALPEDA 4 SDF 22/10, 400 V

Použití:
- Čerpadlo splňuje podmínky pro použití pro pitnou vodu.
-
K zásobování pitnou nebo užitkovou vodou do koncentrace nečistot 100 g/m3.
- Vhodné pro trvalý provoz.
- Pro vrty od 100 mm.
- Čerpadlo je dodáváno i jako součást domácí vodárny

Technické informace
Ponorná čerpadla s plovoucími oběžnými koly určená pro 4″ vrty (DN 100) vybavená vnějším pláštěm z nerezové oceli AISI 304 a tělesy článku z norylu. Tato konstrukce a použité materiály garantují vysokou spolehlivost provozu, dokonce i v případě příměsí písku ve vodě (do 100 g/m3).
Max. teplota vody: 30 °C.
Čerpadlo je osazeno motorem zn. Franklin.
Max. počet startů za hod.: 20.

Kabel o délce 1,5 m.

Ponorné čerpadlo CALPEDA 4 SDFM 22/10 - set, 230 V

Použití:
- Čerpadlo splňuje podmínky pro použití pro pitnou vodu.
-
K zásobování pitnou nebo užitkovou vodou do koncentrace nečistot 100 g/m3.
- Vhodné pro trvalý provoz.
- Pro vrty od 100 mm.
- Čerpadlo je dodáváno i jako součást domácí vodárny

Technické informace
Ponorná čerpadla s plovoucími oběžnými koly určená pro 4″ vrty (DN 100) vybavená vnějším pláštěm z nerezové oceli AISI 304 a tělesy článku z norylu. Tato konstrukce a použité materiály garantují vysokou spolehlivost provozu, dokonce i v případě příměsí písku ve vodě (do 100 g/m3).
Max. teplota vody: 30 °C.
Čerpadlo je osazeno motorem zn. Franklin.
Max. počet startů za hod.: 20.
Součástí dodávky je kabel o délce 20 m a spínací skříň Franklin SubTronic, která má následující vlastnosti:
- Snadná montáž na stěnu, různé možnosti instalace bez omezení úrovně krytí.

Vyberte si to správné čerpadlo

Čerpadla toho umí hodně. Při povodních zachraňují majetek i životy, pomáhají na zahradě a šetří čas.

A až ho budete nutně potřebovat, bude na jeho pořízení nejspíš pozdě. Jak vybrat to, které využijete po celý rok?

Data map
Data map ©2018 Google
Data mapData map ©2018 Google
Data map ©2018 Google
Mapa
Satelitní

Kontaktujte nás

Souhlasím se zpracováním osobních údajů